DOVOLENÁ 22. - 26. 7. 🌞 Objednávky vytvořené tento pracovní týden odesíláme v pátek 19. 7. Poté až v pondělí 29. 7. Děkujeme za pochopení.

Prémiový mušelín a jak o něj pečovat?

cover blog (2)

Mušelín - výraz vycházející z francouzského Mousse neboli pěna, která dokonale vystihuje jeho lehkost, prodyšnost a nadýchanost. Mušelín je bavlněná tkanina vyráběná prostřednictvím plátnové vazby, která je ale volnější a otevřenější oproti klasické bavlně. Látka proto krásně „dýchá“, je vzdušná a měkoučká. 

V mušelínu se budete cítit příjemně v letních pařácích, úžasný je i na doma nebo do porodnice, kdy hledáte pohodlný kousek, ve kterém se budete cítit pohodlně a sebejistě a zároveň bude šetrný k pokožce vaší i vašeho miminka. 

Pro naše kousky vybíráme kvalitní třívrstvý mušelínnejpřísnější certifikací GOTS, která zaručuje pěstování bavlníku bez GMO, bez chemikálií a důkladně sleduje každý krok výroby od bavlníkového pole až po tkaní látky. 

Největší přednosti mušelínu:
Mušelín je vzdušný a prodyšný. Díky volné vazbě je měkoučký a nadýchaný. Organická bavlna je savá a dobře schne. Je hypoalergenní, jemný a šetrný k pokožce. 
 

Objevte mušelínové kousky. 》

cover blog (3)

Jak pečovat o mušelínové oblečení? 

Kvalitní mušelín je odolný a při správné údržbě vám vydrží mnoho let. 

  • Mušelínové oblečení je ideální prát ručně ve studené vodě, avšak ani pobyt v pračce mu neublíží. 
  • Doporučujeme prát v sáčku na jemné prádlo
  • Oblečení perte vždy naruby maximálně na 30 stupňů za použití jemných pracích prostředků, otáčky snižte na minimum a nepřeplňujte buben pračky. Předejdete tak nechtěnému sražení či poničení volné vazby. 
  • Perte s podobnými barvami a materiály. 
  • Po vyprání šaty stačí vyvěsit nebo sušit na plocho. Není potřeba žehlit.
  • Pokud se přeci jen rozhodnete přežehlit, vždy na nejnižší stupeň bez napařování.
  • Nedávejte do sušičky, nebělte a chemicky nečistěte
  • Látka se nošením trošku vytáhne, po vyprání zase scvrkne. Je to dáno volnou vazbou.